PODZIEL SIĘ

10 zasad sukcesu, które zapewniły Schwarzeneggerowi…

Arnolda kojarzymy głównie z klasyków kina akcji. Okazuje się jednak, że pod tonami mięśni kryję się piekielnie inteligentny człowiek, który osiągnął niewiarygodny sukces w różnych branżach. Zobacz jakie zasady, którym hołduje przez całe życie doprowadziły go do tak spektakularnych sukcesów:

#1 Kiedy ktoś mówi Ci „NIE”, masz słyszeć „TAK”.

SŁOWO „NIEMOŻLIWE” DLA MNIE NIE ISTNIAŁO. ZMIERZENIE SIĘ Z „NIEMOŻLIWYMI” WYZWANIAMI POCIĄGAŁO MNIE, GŁÓWNIE DLATEGO, ŻE NIKOMU WCZEŚNIEJ SIĘ NIE UDAŁO. ŻEBY MOŻLIWE STAŁO SIĘ MOŻLIWE, NIE MA INNEGO SPOSOBU, NIŻ WZIĄĆ SIĘ DO NIEMOŻLIWEGO. A JEŚLI PRZEGRASZ? NIC SIĘ NIE STANIE, WSZYSCY WŁAŚNIE TEGO OCZEKUJĄ. ZA TO JEŚLI CI SIĘ POWIEDZIE, ŚWIAT BĘDZIE DZIĘKI TEMU LEPSZY.

#2 Nie myśl za dużo. Po prostu zacznij działać!

NIE MÓWIĘ, ŻE NIE MAMY UŻYWAĆ MÓZGU, TYLKO ŻE NIEKTÓRE RZECZY NALEŻY ROBIĆ INSTYNKTOWNIE. IM WIĘCEJ WIEMY TYM CZĘŚCIEJ SIĘ WAHAMY I DLATEGO NAWET NAJMĄDRZEJSI LUDZIE DAJĄ CZASEM PLAMĘ. NIE MUSIMY ZWLEKAĆ I UCZYĆ SIĘ WSZYSTKIEGO NA DANY TEMAT. PRZEWAŻNIE LUDZIE O DUŻEJ WIEDZY BLOKUJĄ SIĘ I SĄ SPARALIŻOWANI”.

#3 Zapomnij o planie B.

JEŚLI SIĘ NIEPOKOISZ  MOŻLIWOŚCIĄ PORAŻKI, NIE RÓB PLANÓW AWARYJNYCH, TYLKO POMYŚL CO NAJGORSZEGO MOŻE CIĘSPOTKAĆ, JEŚLI CI SIĘ NIE UDA. CZY BARDZO NA TYM UCIERPISZ? SZYBKO OKAŻE SIĘ, ŻE WCALE NIE.

#4 Bez względu na to, czym się zajmujesz musisz to jeszcze SPRZEDAĆ!

MOŻNA BYĆ WIELKIM POETĄ, WSPANIAŁYM PISARZEM CZY GENIUSZEM W LABORATORIUM. ALE NAWET JEŚLI ROBISZ COŚ NIEZWYKŁEGO, A LUDZIE O TYM NIE WIEDZĄ, TO NIE MASZ NIC!

#5 Dzień ma 24H.

DZIEŃ MA 24H. JAKO STUDENT ĆWICZYŁEM PO PIĘĆ GODZIN DZIENNIE, CZTERY GODZINY ZAJMOWAŁY MI LEKCJE AKTORSTWA, KILKA GODZIN PRACA NA BUDOWIE, A PO ZA TYM CHODZIŁEM NA ZAJĘCIA I ODRABIAŁEM PRACE DOMOWE.

#6 Powtarzaj do upadłego. Miej obsesję!

OBOJĘTNIE, CZY ĆWICZYSZ BICEPSY NA ZIMNEJ SIŁOWNI, CZY PRZEMAWIASZ DO ŚWIATOWYCH PRZYWÓDCÓW, NIE MA DROGI NA SKRÓTY – TRZEBA POWTARZAĆ DO UPADŁEGO. CZYMKOLWIEK SIĘ ZAJMUJESZ WSZYSTKO SPROWADZA SIĘ ALBO DO POWTÓRZEN, ALBO DO PRZEBIEGU.

#7 Nie zwalaj winy na rodziców.

RODZICE ZROBILI WSZYSTKO DLA TWOJEGO DOBRA, A JEŚLI ZOSTAWILI CIĘ Z PROBLEMAMI, ROZWIĄZANIE ICH NALEŻY DO CIEBIE. 

#8 Zmiany wymagają wielkiej odwagi.

ZDUMIEWAŁO MNIE, ŻE GORBACZOW MIAŁ ODWAGĘ ZAPROWADZIĆ ZMIANY W ROSJI, ZAMIAST NADAL GNĘBIĆ SWÓJ NARÓD ALBO PODJĄĆ WOJNĘ Z ZACHODEM. ZDUMIEWA MNIE, ŻE NIE DĄŻYŁ DO NATYCHMIASTOWYCH KORZYŚCI, TYLKO MIAŁ ODWAGĘ SZUKAĆ NAJLEPSZYCH PERSPEKTYWICZNYCH ROZWIĄZAŃ DLA KRAJU.

#9 Dbaj o ciało i umysł.

CLINT EASTWOOD NIE OPUSZCZA TRENINGÓW NAWET WTEDY, GDY REŻYSERUJE ALBO GRA GŁÓWNĄ ROLĘ W FILMIE. DMITRIJ MIEDWIEDIEW, BĘDĄC PREZYDENTEM ROSJI, PRACOWAŁ DO PÓŹNEJ NOCY, MIAŁ JEDNAK W DOMU SIŁOWNIĘ I CODZIENNIE POŚWIĘCAŁ DWIE GODZINY NA ĆWICZENIA. SKORO ŚWIATOWI PRZYWÓDCY ZNAJDUJĄ NA TO CZAS, TO TY RÓWNIEŻ NIE MOŻESZ SIĘ OCIĄGAĆ!

#10 Bądź głodny sukcesu!

BĄDŹ GŁODNY SUKCESU, POKAZANIA TEGO, NA CO CIĘ STAĆ, RÓB WSZYSTKO, ŻEBY LUDZIE CIĘ ZAUWAŻYLI, SŁUCHALI I ŻEBYŚ MIAŁNA NICH WPŁYW. A PNĄC SIĘ W GÓRĘ I OSIĄGAJĄC SUKCES, BĄDŹ TAKŻE GŁODNY NIESIENIA POMOCY INNYM!

Teraz pora tylko skorzystać z tych bezcennych rad i osiągnąć swoje cele!

Dodaj Komentarz