PODZIEL SIĘ

Mark Cuban to niezwykle inspirująca postać z Doliny Krzemowej. Właściciel koszykarskiego zespołu Dallas Maverick (koszt zakupu wyniósł bagatela 285 MLN $) . Twórca firmy MicroSolution, która sprzedał za 6 MLN $. Następnie współwłaściciel www.broadcast.com. Ten biznes wraz z wspólnikiem sprzedał Yahoo! za skromne 6 MLD $! Znany również z rewelacyjnego programu Shark Tank:

10 wspaniałych lekcji biznesowych!

Lekcja 1: NAUCZ SIĘ SPRZEDAWAĆ
W biznesie zawsze musisz sprzedawać. Sprzedawać produkt lub usługę klientom, wizję firmy pracownikom i inwestorom. Najlepsze co możesz zrobić to stać się jak najlepszym sprzedawcą. Znajdź kogoś z ogromnym sukcesem i ucz się od niego.

Lekcja 2: KLIENT CHCE WIDZIEĆ, ŻE MASZ INNYCH KLIENTÓW
Mając bazę klientów i ich referencje wzbudzasz zaufanie kolejnych klientów. Jeżeli dopiero zaczynasz zrób coś dla kogoś praktycznie po kosztach. Poproś o rekomendację i pokazuj ją przyszłym klientom. „Chwal się” udanymi projektami i zawsze komunikuj z kim pracowałeś i przedstaw sukcesy wspólpracy.

Lekcja 3: BĄDŹ PRZYGOTOWANY NA WYGRANĄ
Musisz działać z nastawieniem, że chcesz zostać nr.1 w Twojej branży. Pracuj ciężko i bądź przygotowany na sukces. Jeżeli nadal go nie osiągnąłeś zachowuj się tak i pracuj jak byś już go dawno osiągnał. Nastaw swój umysł na cel i pracuj nad realizacją, aż do skutku. A jak przyjdzie wygrana… nie bądź zaskoczony, zapracowałeś na nią 🙂

Lekcja 4: ZYSKI TWOJEJ FIRMY TO PIENIĄDZE KLIENTÓW
Biznes robisz przede wszystkim, aby rozwiązywać problemy klientów. Słuchaj ich, nigdy nie lekceważ i staraj się utrzymać jak najlepszy kontakt. O sukcesie danego biznesu decydują klienci to oni na koniec dnia decydują czy Twoja firma jest warta tego, aby zostawić w niej pieniądze.

Lekcja 5: JEDYNIE CO MOŻESZ KONTROLOWAĆ TO WYSIŁEK
Jedynie co możesz kontrolować to wysiłek jaki wkładasz w swoją pracę. Dlatego stań się ekspertem w swojej dziedzinie i bądź znany z tego, że jesteś najciężej pracującą osobą w branży.

Lekcja 6: MUSISZ MIERZYĆ POSTĘPY
Ciężka praca jest ważna, natomiast pamiętać, aby kontrolować czy przybliżasz się do wyznaczonego celu. Po to pracujesz, aby realizować cele, a nie tylko dla samego faktu pracy. Zawsze wyznaczaj sobie mierzalne cele i na bieżąco sprawdzaj czy przybliżasz się do nich.

Lekcja 7: BIZNES TO PRZYGODA NA LATA
Biznes to przygoda nie na rok czy na dwa tyko na bardzo długi okres czasu. Czasem na całe życie. Dlatego najważniejsze są długoterminowe biznesowe relacje. Nie patrz ile możesz zarobić na pojedynczym interesie, patrz ile możesz zyskać długoterminowo.

Lekcja 8: NAJLEPSZE FIRMY POWSTAŁY BEZ INWESTORÓW
Najwspanialsze firmy powstały bez pomocy inwestorów. Apple, Dell i Microsoft to tylko kilka przykładów. Staraj się budować swój biznes systematycznie i konsekwentnie. Sprzedawaj, zarabiaj i inwestuj. To co masz najcenniejsze to nie pieniądze, ale czas, wizję i marzenie, które daje Ci energię do realizacji. Pieniądze z zewnątrz od samego początku mogą zabić w Tobie głód osiągnięcia sukcesu.

Lekcja 9: NIE WAŻNE ILE RAZY PRZEGRAŁEŚ
Piękno sukcesu to jest to, że nie jest ważne ile razy przegrałeś wystarczy, że wygrałeś ten jeden raz. Możesz położyć 10 biznesów, ale wystarczy, że ten 11 osiągnie sukces i spełnisz swoje marzenia. Dlatego nie ważne ile razy poniosłeś porażkę, działaj aż do skutku. Jest to warte poświęcenia.

Lekcja 10: IDŹ I DZIAŁAJ

Dodaj Komentarz