PODZIEL SIĘ

Złota zasada warta ponad 2 miliardy złoty.

Na tyle Forbes wycenił majątek Polskiego miliardera Leszka Czarneckiego w 2016 roku. Kapitalny polski przedsiębiorca Twórca kilku banków i ikona Polskiego Kapitalizmu, który twierdzi, że korporację można „postawić” w 2 lata. Zdumiewające, prawda? Nie dla Leszka…
Zobaczcie sami jak rozległe jest imperium Czarneckiego:

Złota Zasada sprzeczna z interesami jego firm…

JESTEM ZDECYDOWANYM PRZECIWNIKIEM BRANIA KREDYTU, JEST TAKIE DOBRE POWIEDZENIE NA TEMAT KREDYTÓW, ŻE Z KREDYTAMI TO JEST NAJWIĘKSZY PROBLEM BO WYDAJE SIĘ CUDZE PIENIĄDZE A POTEM TRZEBA ODDAWAĆ WŁASNE”

Pomyśl jak autentycznie brzmi rada słów Czarneckiego, skoro 90% jego majątku to firmy z branży finansowej, które uzyskują zyski głównie z udzielania kredytów. Co więcej jednym z jego banków jest IDEA BANK skierowany do przedsiębiorców. Zresztą taką samą opinię podziela najbogatszy Polak Zygmun Solorz-Żak twórca Polsatu i właściciel sieci telemunikacyjnej PLUS. Nigdy nie brał w życiu kredytu nie licząc oczywiście ostatniego gigantycznego przejęcia sieci PLUS (polkomtel).

Firma ma na celu przynosić zyski!

Leszek Czarnecki gorąco rekomenduje rozpoczęcie SPRZEDAŻY od pierwszych dni działalności. Uważa kredyt za ucieczke od problemów i zmierzenia się z faktycznymi wyzwaniami w postaci sprzedaży swojego produktu czy usługi.

Nie można zapominać podczas tworzenia konceptu naszej firmy, że głównym jej zadaniem jest wygenerowanie ZYSKU. W dobie popularnych „startupów” te słowa nabierają głębszego znaczenia. Jesteśmy bombardowani informacjami o gigantycznych wycenach firm technologicznych, które częstokroć nigdy nie wykazały zysku. Trzeba jednak pamiętać, że to ułamek biznesu i wyjątki nie potwierdzające reguły. Biznes ze swojej definicji musi zarabiać. Podkreśla to bardzo mocno Leszek Czarnecki w swojej książce: „Biznes Po prostu”.

Warto oprócz poczytnych biografii światowych ikon biznesu typu Steve Jobs sięgnąć po rodzime doświadczenia Polskich przedsiębiorców. Są one dużo bliższe i praktyczniejsze dla naszej rzeczywistości. Można z nich wyłowić takie perełki jak choćby wspomniana złota zasada miliardera Leszka Czarneckiego.

Jak jest Twoje zdanie na ten temat? Warto zaciągać kredyt na rozpoczęcie firmy czy trzymać się od niego jak najdalej? Podziel się Swoją opinią i doświadczeniem 🙂

Dodaj Komentarz