PODZIEL SIĘ

Jak Jordan Belfort został Wilkiem z Wall Street?

Już od najwcześniejszych lat Jordan Belfort przejawiał „żyłkę handlowca”. Pierwszym zajęciem, które przynoisły mu całkiem przyzwoite pieniądze była sprzedaż w wieku 15 lat lodów na plaży. Jak wspomina to wtedy po raz pierwszy zrozumiał potęgę sprzedaży. Zanim jednak został sławnym Wilkiem z Wall street w wieku 23 lat zbudował firmę zajmującą się sprzedażą owoców morza. Był niezwykle zdeterminowany i uparty. W krótkim czasie zbudował całkiem pokażną firmę, która zatrudniała pracowników i miała własną flotę ciężarówek. Interes jednak 2 lata później upadł, natomiast Jordan nie miał zamiaru się poddać.

Belfort postanowił poszukać bardziej intratnej branży, gdzie marże są dużo wyższe i gdzie najłatwiej zbić majątek. Jak sam wspomina:

BYŁEM SPRYTNYM MŁODYM CZŁOWIEKIEM I ŚWIETNYM HANDLOWCEM, KTÓRY KIEROWAŁ SIĘ ŻĄDZĄ BOGACTWA.

Wybór padł na branżę maklerską. W 1987 roku podjął pracę w jednej z firm inwestycyjnych. Do jego pierwszych zadań należało kontaktowanie się z 500 potencjalnymi klientami dziennie! Aby przybliżyć sobie klimat jaki panował w branży maklerskie warto zacytować słowa, które usłyszał od doświadczonego maklera:

RECEPTA NA SUKCES W TYM BIZNESIE TO WALENIE KONIA, KOKAINA I DZIWKI.

Po 2 lata zdobywania doświadczenia i nauki Jordan poczuł, że jest już gotowy, aby otworzyć własną firmę w branży Stratton Oakmont.
Plan biznesu był dość prosty, a polegał na zdobyciu zaufania inwestorów po przez sprzedaż papierów wartościowych znanych i szanowanych firm. Następnie na bazie zdobytego zaufania oferowano „złoty strzał” i „inwestycję życia” w akcje spółek groszowych, które miały -rzekomo- przynieść kapitalny zwrot z inwestycji.

Firma zamknęła 1 rok działalności z zyskiem około 800 tys dolarów. Jak zatem widać plan działał wybornie. W dość szybkim tempie Belfort osiągnął oszałamiający pułap 1,5 miliarda dolarów przychodu i zatrudniał ponad 1000 maklerów.

Opływając w dostatku Jordan Belfort kupował domy, sportowe samochody, helikopter, jacht. Popadł w uzależnienie od narkotyków i leków, przez co wielokrotnie ocierał się o śmierć. Przez narkotyki o mały włos nie rozbił swojego śmigłowca oraz nie doprowadził do zatopienia jachtu. Przez uzależnienie rozpadło się także jego drugie małżeństwo.

Jordan Belfort oraz jego pracownicy notorycznie nadużywali narkotyków i uprawiali orgie seksualne w firmie. Jordan Belfort u swoich pracowników najbardziej doceniał siłę i dar przekonywania – pracownicy znali 1 zasadę: Nie można przerwać rozmowy telefonicznej z potencjalnym klientem dopóki on nie kupi lub umrze.

Belfort opowiada, że w skład jego narkotywej rozpiski dnia wchodziły takie narkotyki jak: kokaina, morfina, vailum, xanax, metakwalon. Jak wspomina przeżył ten okres tylko dlatego, że nauczył się odpowiednio „zarządzać” przyjmowaniem narkotyków.


Początek końca upadku impierum Jordana Belforta.

Wielkie  pieniądze Belfortowi nie wystarczyły. Chciał zarabiać co raz więcej, zaczał próbować „prać brudne pieniądze” w Szwajcarii. Ponadto pojawiły się problemy z kontrolami z ramienia SEC (to takie FBI od giełdy). Przez dłuższy czas udawało mu się zwodzić urzędników SEC i dalej działać. Nie trwało to jednak wiecznie, w końcu wszczęto postępowanie karne wobec Wilka z Wall Street, które do skazania trwało 4 lata. W 1998 roku Jordan Belfort trawił za kratki z 4 letnim wyrokiem. Jednak w związku z tym, że podjął współpracę z wymiarem sprawiedliwości jego wyrok skrócono do 22 miesięcy. Ponadto zasądzono mu obowiązek spłacenia oszukanych klientów w wysokości – bagatela – 110 milionów dolarów!

Jak żyje dziś Wilk z Wall Street, czyli Jordan Belfort?

Jordan Belfort został mówcą motywacyjnym i doradcą biznesowym.
Film „Wilk z Wall Street” w reżyseri Martina Scorses’a przyniósł mu niezywkłą popularność, którą postanowił zamienić na dolary. Podrużuje po całym świecie, gdzie uczy korporacje oraz przedsiębiorców sztuki sprzedaży, zarządzania zespołem i budowy biznesu. Mimo braku etyki ze strony wcześniejszych działań Belforta nie można odmówić mu wspomnianych umiejętności. Z jego obecną działalnością możesz zapoznać się na stronie internetowej Jordana Belforta: www.jordanbelfort.com

Tutaj natomiast możesz przeczytać o 10 zasadach sukcesu Jordana Belforta.

==================================================
Jeżeli podobał Ci się artykuł Polub proszę FanPage: www.facebook.com/BiztopPL oraz zostaw komentarz na stronie 🙂

Dodaj Komentarz