PODZIEL SIĘ

Zdobądź uwagę albo odejdź w zapomnieniu…

Donald Trump jest chyba w tym roku numer 1 w kategorii zbierania uwagi przez media w USA. W tym roku kończy się kadencja sprawującego władzę już 2 kadencję Baracka Obamy i odbywają się wybory na jego następcę.

Nieoczekiwanie do rozgrywki dołączył Donald Trump. Magnat nieruchomości z majątkiem wycenianym – jak sam mówi – na 8 miliardów dolarów. Znany z ciętej riposty i nie przebierający w słowach Donald postanowił na zwieńczenie kariery… zostać prezydentem USA.

Wystartował z hasłem wyborczym: „Make America Great Again”. Nie przejmuje się polityczną poprawnością, a w Jego programie wyborczym możemy znaleźć takie perełki jak chęć wybudowania ogromnego i wspaniałego muru dzielącego Meksyk od USA.

W tej chwili prowadzi w większości sondaży, zresztą zobaczie sami dlaczego:

Donald Trump  jak widać na powyższym wycinku z debaty stosuje kilka zasadniczych technik, które wyróżniają go i powodują, że uzyskuję atencję innych ludzi oraz mediów.

Doskonale zdaje sobie sprawę, że w tym głośnym świecie, gdzie jesteśmy bomardowani miliardami informacjami przebicie się przez ten szum i dotarcie do ludzi to największe wyzwanie. Wyzwanie z którym Donald Trump radzi sobie znakomicie! 
Wspomnieliśmy o „technikach”, które powodują, że Donald Trump wyróżnia się na tle pozostałych kandydatów, którzy pozbawieni są całkowicie charyzmy. Oto co możemy się nauczyć od Donalda Trumpa:

  1. „MÓW PROSTO”! Kiedy pozostali kandydaci używają „pseudointelektualnej” mowy Donald zwraca się do publiczności bardzo prostymi słowami i krótkimi wyrazami, które niesamowicie akcentuje.
  2. POWTARZAJ! Donald częstokroć, aż do przesady używa powtórzeń i tych samych sformułowań to dla tego osobiście pamiętam tylko jego hasło wyborcze (Make America Great Again), a w ogóle nie pamiętam haseł wyborczych pozostałych kandytatów.
  3. BĄDŹ ENTUZJASTYCZNY! Siła i werwa z jaką przekazuje to co chce powiedzieć Trump jest niesamowita. Swoją energią straszliwie przytłacza swoich kandydatów. Słowa, które padają z taką dynamiką z ust Trumpa o niebo skuteczniej trafiają do ludzi i powodują, że zaczynasz im ufać.

Według Was Donald Trump wygra wybory Prezydenckie w USA czy też nie?

Dodaj Komentarz