PODZIEL SIĘ

Komandos, Alpinista, popularyzator Szkoły Przetrwania

Bear Grylls urodził się w Anglii, gdzie jak wspomina miał udane dzieciństwo. Uczęszczał do prestiżowego liceum Eton, a następnie podjął studia na uczelni University Of London. Od samego początku pasjonowały go sztuki walki, wspinaczka i generalnie jak najbardziej ekstremalne rzeczy.

Po ukończeniu szkoły postanowił zaciągnął się do wojska i postanowił zostać brytyjskim komandosem. Navy Seals bo tak nazywa się elitarny oddział jednostek specjalnych to specjalny oddział do zwalczania terroryzmu oraz najniebezpieczniejszych misji. Uznawany jest za jeden z najlepszych oddziałów specjalnych na świecie, a dostają się do niego po mordecznym kursie tylko najlepsi z najlepszych. Absolutnie najbardziej wytrzymali psychicznie oraz fizycznie żołnierze. Zresztą sam zobacz co muszą przejść śmiałkowie, którzy podjęli się takiego wyzwania:

Złamany kręgosłup i potęga marzeń

„Tysiąć metrów pora otworzyć spadochron. Czasza spadochronu otwarła się z trzaskiem, który przerwywał szum powietrza – spadałem z prędkością 200km/h, a wyhamowałem do 40 km/h. Spojrzałem w górę i zdałem sobie sprawę, że coś jest nie tak. I to bardzo. Zamiast prostokąta zobaczyłem nad sobą plątaninę linek i tkaniny. Ze strachu mocno ściągnąłem linki. Czasza wygiełą się ostro, szarpnęło mną i obróciło do poziomu. I w tej pozycji spadłem na pustynię. Siła uderzenia byla tak dużą, że poczułem, jakby w sam środek kręgosłupa wbił mi się wielki kamień.”

Tak Bear opisuje niefortunne zdarzenie w którym dostał urazu kręgosłupa i został częściowo sparaliżowany. Jak wspomina: „Straciłem cały zapał i hart ducha, a przecież to one w dużej mierze sprawiają, że jesteś sobą. A kiedy stracisz ducha, trudno wyzdrowieć”.

Grylls miał jednak wielkie marzenie, które pozwoliło mu odzyskać siły i wyzdrowieć. Chciał… zdobyć Mount Everest najwyższy szczyt górski świata. Co roku śmiałkowie próbują zmierzyć się z tym olbrzymem i co roku ktoś traci swoje życie w drodze do realizacji tego marzenia.  2 lata po wypadku w 1998 roku Bear zrealizował swoje marzenie i wspiął się na najwyższą górę świata. I pomyśleć, że 2 lata wcześniej był przykuty do łóżka w szpitalu…

Discovery i Szkoła Przetrwania

Prawdziwą popularność i pieniądze przyniosło mu stworzenie wraz z kanałem telewizyjnym Discovery programu survivalowego: Szkoła Przetrwania”. Gdzie prezentował metody przetrwania w każdych warunkach. W trakcie programu przekracza ludzkie możliwości, dokonuje niesamowitych popisów i jest znany z jedzenie przeróżnych smakołyków, np:

Program uzyskał oszałamiający sukces, a marka: „Bear Grylls” zarabia dziś oszałamiającą ilość pieniędzy.  Zdominował branże „przetrwania” wystąpił w setkach programów telewizyjnych i jest niewątpliwie jednym z bardziej inspirujących ludzi, którzy dzielą się wiedzą jak osiągąć z pozoru niemożliwe cele. Zresztą sam przeczytaj co na temat osiągnia celów w życiu, mówi sam Bear Grylls.

Poradnik Przetrwania w życiu według Bear’a Grylls’a!

#1 MIEJ MARZENIE
Marzenia mają moc. Nie mam tu na myśli nierealnych fantazji, które nie mogą fizycznie się ziścić – mówię o marzeniu, które Cię zainspiruje. dla którego naprawdę gotowy jesteś się spocić, by stało się ono rzeczywistością.

#2 PO PROSTU ZACZNIJ
Gdy ruszasz w długą, trudną podróż, do swojego celu, nie jesteś w stanie przewidzieć wszystkich przeszkód ani wszystkich szczęśliwych trafów. Ale odkryjesz, że za każdym krokiem zyskujesz doświadczenie, wprawę nową perspektywę i pewność siebie. To właśnie te elementy pomogą Ci w końcu osiągnąć cele. Ale staną się one Twoim udziałem tylko wtedy, kiedy ruszysz z miejsca.

#3 BĄDŹ NAJBARDZIEJ ENTUZJASTYCZNĄ OSOBĄ
Entuzjazm tak często odgrywa istotną rolę: dodaje sił w ciężkich chwilach, zachęca ludzi wokół Ciebie do działania, jest absolutnie zaraźliwy i szybko staje się nawykiem. Możesz nie być najszybszy, najsprawniejszy, najsprytniejszy ani najsliniejszy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś był najbardziej entuzjastyczną osobą jaką znasz. Wystarczy Twoja chęć, by wyjść przed szereg i choć trochę wyróżnić się z tłumu.

#4 MÓW „TAK”
To szczególnie ważne na wczesnym etapie budowania kariery czy podążania za marzeniami. Należy zaryzykować i zacząć otwierać wiele ostryg, by znaleźć tę jedną perłę. Musisz spróbować różnych rzeczy, spotkać masę ludzi, skorzystać z szalonych propozycji i ogólnie zająć się życiem!

#5 WYGRYWAJĄ CI, KTÓRZY WALCZĄ DO KOŃCA:
Taki już jest ten świat: aby odnieść sukces, musisz zaryzykować i pogodzić się z tym, że najpierw kilka razy Ci się nie uda. Najważniejszy jest nie moment porażki jako takiej, natomiast zdolność do tego, aby się nie poddać. Jak powiedział Winston Churchill: ” Sukces to zdolność przechodzenia od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu”. Według moich doświadczeń prawdziwą różnicą między tymi, którzy odnoszą sukcesy, a tymi, którzy nie mają ich na swoim koncie jest zwyczajnie niezłomna umiejętność dążenia do celu. Bo widzisz, jeśli zrezygnujesz, przegrasz. Ale jeżeli nie zaprzestaniesz dalszej walki, wciąż będziesz miał szansę.

#6 MARZENIA WYMAGAJĄ POŚWIĘCEŃ
Sukces wymaga poświęceń przywyknij do tego. Zwyczajnie nie możesz stać się, w czymś dobrym, dopóki się temu nie poświęcisz. To żadna filozofia: laury przypadają wytrwałym. Im więcej wyrzeczeń, tym więcej energii, czasu i skupienia możesz poświęcićtemu, do czego dążysz. To może być straszne, lecz ekscytujące. I będzię miało swoją cenę. Oblicz ją. Zważ Czy naprawdę jesteś gotów ją zapłacić? Jesteś gotów na poświęcenie? Zanim odpowiesz sobie na te pytania – pamiętaj o jednym: Ból przemija, duma pozostaje na zawsze.

#7 PORAŻKA TO NIE PORAŻKA
Bo widzisz gdyby wszystko było proste, każdemu by się udało. To właśnie ryzyko i prawdopodobieństwo porażki dają nam okazję, aby odnieść suckes. A jeśli będziesz w stanei przegrać więcej razy niż ktokolwiek, kogo znasz, założe się, że w końcu Ci się powiedzie. Spróbuj, podejmij przemyślane ryzyko, pracuj ciężko, nastaw się na przełom i bądź przygotowany na to, żeby biec, gdy wszyscy inni zwalniają.

#8 ABY DOSTAĆ, NAJPIERW MUSISZ DAĆ
Nieraz zabłądziłem, byłem wycieńczony i głodny, czułem, że moja siła i zdolność, by iść dalej mnie opuszczają. W takich sytuacjach gdy jestem zmęczony, poświęcam się temu, by jeszcze ciężej pracować. Kiedy czuje się przybity psotanawiam być optymistą. Widzisz, nie jak abrdzo twój optymizm i siła wydawają się słabnąć, jeżeli potrafisz zmusić się, by wydobyć z siebie korzystne wibracje, pozytywne podejście, myśli pełne nadziei to zostaniesz nagrodzony.

#9 BURZE CZYNIĄ CIĘ SILNIEJSZYM
Bo widzisz, życie jest nieprzewidywalne i nie zawsze będzie wszystko szło po Twojej myśli. Gdy nic Ci się nie układa, podejmij wyzwanie, daj z siebie wszystko, z całej siły pociągnij za tę linę i pokaż, że jesteś większy niż przeszkoda. Trudności rozwijają siłę, a burze czynią Cię silniejszym.

#10 SZUKAJ MOTYWACJI
Służba w siłach specjalnych nauczyła mnie, że nie możesz przez cały czas jechać na pustym baku, w końcu się wykończysz. Podpobnie jest z motywacją musisz napełniać swoją głowę codziennie wartościowymi i motywującymi treściami. Naucz się być w życiu jak nosorożec – mieć jeden cel, dążyćdo niego i nacierać na przeszkody z całkowitym zaangażowaniem, no i wyrobićsobie grubą skórę, by nie zwracać uwagi na pociski i strzały, które próbują Cię spowolnić.


Podziel się ze znajomymi inspirującą historią Bear’a Grylls’a!

Dodaj Komentarz