PODZIEL SIĘ

Jared Leto to amerykański aktor i „gwiazda rocka” w zespole 30 Second To Mars.  Zanim jednak odniósł niesamowite sukcesy był wychowywany przez samotną matkę wraz z bratem Shannon’em.  Przez ponad dekadę brał udział w przeróżnych epizodach filmowych, aby następnie wystąpić w takich filmach jak: „Requiem for a dream”, „Mr.Nobody”, „Chapter 27”, „Dallas Buyers Club” czy ostatnio w nowym „Suicide Squad”. Wyreżyserował również własny film w którym opowiada historię powstawania jednego z abumów zespołu „This Is War”. Był to okres w którym wytwórnia płytowa z którą współpracował od początku kariery mianowicie Virgin Records pozwała zespół na bagatela 30 MLN$ tylko za to, że odważyli się ukazać patologie na rynku muzycznym i renegocjować krzywdzący kontrakt.

Kariera Jared’a Leto to niezwykła opowieść o realizacji swoich marzeń bez względu na pojawiające się przeszkody. Jest to jedna z najbardziej inspirujących osób, której 10 zasad sukcesu musisz po prostu znać. W końcu nie za wiele osób może się poszczycić karierą aktora, biznesmena i… gwiazdy rocka. Prawda? 🙂


#1 Walcz o to w co wierzysz.

„Niezwykle ważne jest w życiu to, aby walczyć o to w co wierzymy. Jeżeli jest cokolwiek co byś chciał osiągnąć w życiu to absolutnie konieczne jest abyś walczył, aby to zrealizować. Nie ważne czy masz wielkie marzenie czy małe. Walcz.”


#2 Pracuj ciężko.

„Myślę, że wiele osób wyobraża sobie, że jeżeli osiągnąłeś „sukces” to możesz teraz zrelaksować się i w wielu sprawach odpuścić. To jednak nie zaprowadziłoby mnie tu gdzie jestem. Im więcej osiągasz tym powinieneś jeszcze więcej włożyć wysiłku w to czym się zajmujesz.
Nigdy nie bałem się ciężkiej pracy  i zawsze mówię innym, kiedy pytają mnie o realizację marzeń czy osiąganie celów, że musisz ciężko pracować. To co oddziela marzenie od rzeczywistości to tylko ilość pracy, którą musisz wykonać. Bez względu na to w jakiej obecnie jesteś sytuacji musisz stanąć do walki i pracować, pracować… pracować.”


#3 Marzenia są realne.

„Masz możliwość spełnienia nawet największych marzeń. Problem w tym, że większość osób często nie podejmuje się ich realizacji. Ci, którzy nawet podejmują wyzwania i próbują je zrealizować poddają się już po roku, dwóch czy trzech latach. Nie jestem jakiś specjalny czy utalentowany. Po prostu nigdy się nie poddaję, podążam cały czas ku realizacji marzeń. Jeżeli mam jakieś wątpliwości po prostu pracuje jeszcze ciężej. Nie chcę tutaj brzmieć jak Anthony Robbins, natomiast możesz realizować swoje marzenia.”


#4 Bądź pasjonatą.

„Teraz zarabiamy sporo pieniędzy i żyjemy bardzo dobrze natomiast nie zawsze tak było. Jeżeli cofniemy się do roku 1995 jedyne co mieliśmy to czas. Inwestowaliśmy w siebie, ciężko pracowaliśmy i to przez bardzo długi czas bez większych efektów. Przez te lata jedyną motywacją do działania było dzielenie się z ludźmi tym co tworzymy, kreatywność i marzenia.  Mieliśmy po prostu pasję i marzenie, którymi chcieliśmy się dzielić z innymi.”


#5 Nie słuchaj „Małych Ludzi”.

„Najczęściej nasze wybory w życiu nie mają nic wspólnego z logicznymi i przemyślanymi decyzjami. Realizacja marzeń to długa, kręta i brutalna droga. Pojawia się mnóstwo wątpliwości wzmacnianych jeszcze przez innych ludzi. Natomiast w głębi duszy musisz mieć tę siłę i pewność, że po mimo tych wszystkich wątpliwości i ludzi, którzy w ciebie nie wierzą osiągniesz to co zaplanowałeś. Kiedy startowałem z zespołem 30 Seconds To Mars  inni dosłownie śmiali się z nas. Wypisywali bzdury w mediach, co zresztą nadal robią. Więc kiedy bym słuchał tych wszystkich „trzeźwo i logicznie myślących” ludzi, po prostu przestał bym to robić.  Z jakiś powód większość osób chce zabić Twoje marzenia. Dlatego podążaj za swoimi marzeniami bez względu na wszystko.”


#6 Bądź sobą.

„Nie ma drugiej takiej osoby na świecie jak Ty. Nie ma żadnego powodu, abyś próbował naśladować kogokolwiek innego. Nie ma nic lepszego niż akceptacja siebie. Nie znaczy to, że nie masz pracować nad własnymi cechami i nawykami. Natomiast musisz mieć poczucie własnej wartości, które da Ci ogromną wewnętrzną siłę do realizowania swoich marzeń. Wiele osób mówi, że potrzebuje motywacji, a to dlatego, że nie poznali jeszcze samych siebie. Nie poznali co ich napędza do działania i co czyni ich szczęśliwymi.”


#7 Myśl o innych.

„Kiedy jestem na scenie, myślę o moich fanach. Jak sprawić, aby to był ich najlepszy koncert na jakim byli kiedykolwiek w życiu. Nie myślę w tym momencie o sobie. Cały czas myślę jak mogę coś poprawić i jak zrobić lepsze show, aby w pierszej kolejności to moim fani byli zadowoleni”.


#8 Działaj bez względu na pojawiające się w Twoim umyśle wątpliwości.

„Ludzie myślą, że odkryłem swoje powołanei w życiu, dlatego pomimo przeszkód nie poddałem się. Prawda jednak jest mniej ciekawa. Bardzo często miałem wątpliwości czy to co robię ma sens, czy nie marnuje swojego życia na realizację marzeń, których być może nigdy nie osiągnę? Jednak takie myślenie prowadzi donikąd. Musisz działać i przezwyciężać swoje wątpliwości, które będziesz mieć na pewno i to bardzo często.


#9 Ucz się na swoich błędach.

„Będziesz miał gorsze okresy bez wględu na to na jakim etapie życia kariery jesteś. Pamiętam, kiedy ujawniliśmy naszą pierwszą piosenkę w drugim albumie o nazwie: Attack. Każda rozgłośnia radiowa mówiła, że ten utwór do niczego się nie nadaje, że nikt nie będzie tego słuchał. Odwróciło się wtedy od nas wiele osób. To był kiepski okres. Natomiast później ujawniliśmy piosenkę – The Kill – i to zmieniło nasze życie.  I takie jest życie. Raz z górki, a w większości wypadków pod górkę. Dlatego trzeba się uczyć na błędach, a nie je rozpamiętywać lub co gorsza poddawać się.


#10 Nie ma tak łatwo, niech słowa zastąpi muzyka.

Dodaj Komentarz